Nekonečný příběh

Minecraft server icon

Nekonečný příběh

#51

Rank

18

April Votes

1,888

All-Time Votes

Nekonečný příběh  minecraft server banner

Nekonečný příběh • Server vznikl pro hráče, kteří milují tuto hru. Proto jsem se rozhodl udělat něco výjimečného a vyváženého, kde si každý hráč najde to své, co zbožňuje na Minecraftu. zároveň dle dlouholetých zkušeností tomu dodáváme společně speciální nádech. • Zaměřujeme se především na kvalitní hraní společně s kamarády, rodinou a zároveň na bezpečí hráčů, majetku a celého serveru pro spokojenou komunitu. • Je tu klasický Survival, s téměř nekonečnou mapou. K dispozici je plně vyvinuta ekonomika, kterou doplňuje několik speciálních metod na získávání odměn. Celá herní mechanika samotné hry je pozměněna na několik různých úrovní skillů všeho druhu. Jsou k tomu přizpůsobené monstra s odpovídající obtížností než v původní hře. K dispozici jsou připravená vlastní kouzla, které všichni velmi rádi vyzkouší. Je tu připraveno spoustu zábavy, která nikdy neomrzí a hlavní kouzlo celého serveru musíte poznat Vy sami :3


What is the server IP for Nekonečný příběh ?

The server IP address to join Nekonečný příběh Minecraft Server is 82.208.17.61:27103.

Please make sure to be using the right port when adding the server to your Minecraft Client to prevent any connection issues. Most Minecraft Java Servers use the default port (25565), while others use a custom port that you can find right after the server IP address.

How do I play on the Nekonečný příběh Minecraft Server?

  1. Open your Minecraft Launcher and hit the "Play" button.
  2. Once your Minecraft Client has loaded, select the "Multiplayer" button from the main menu.
  3. Select the "Add Server" option, and paste Nekonečný příběh 's IP address (82.208.17.61:27103).
  4. Finally, once the server turns green, you may proceed and press "Join Server" to play on Nekonečný příběh .

What Minecraft version does Nekonečný příběh support?

Nekonečný příběh supports Minecraft version 1.20.4. Keep in mind that most Minecraft Servers might allow you to join with older or newer versions. For more information about version compatibility, please refer to Nekonečný příběh official Discord or website.

Where is Nekonečný příběh Minecraft Server being hosted?

Nekonečný příběh is located in Czech Republic. We recommend you choose servers near to your location because the closer the server hosting is to you, the better ping you will experience in-game. You can check the server ping under the "Multiplayer" tab in your Minecraft Client, passing your mouse over the signal icon.

What Minecraft game modes can I play on Nekonečný příběh ?

Nekonečný příběh offers Survival, Economy, McMMO, Parkour, Magic World game modes to play on. You can always use our "type" filter in our server list to discover the Best Minecraft Servers with your game mode preferences.

What is the Discord for Nekonečný příběh Minecraft Server?

Click here to join Nekonečný příběh 's Discord server. This app is very useful to chat with other players, ask for support, and stay up to date with the latest server announcements.

What is the website for the Nekonečný příběh Minecraft Server?

The official website for Nekonečný příběh is npribeh.fhgames.cz. On the website, you will find the most relevant information about the server including discussion forums, announcements, rules, latest updates, store, voting sites, and more.

Server Details

Server Status ONLINE
Server Address 82.208.17.61:27103
Online Players 0/30
Version 1.20.4
Uptime 84.9%
Location Czech Republic country flag Czech Republic
Website npribeh.fhgames.cz
Last Ping 1 minute ago
Submitted 2022-02-12 06:06 CT
Last Update 2024-01-22 13:40 CT
Game Modes Survival Economy McMMO Parkour Magic World

Share Server

You can share Nekonečný příběh in your social networks to get more players using the buttons below.

Back to top